Ką sako mokslas?

November 14, 2020

Nors Alzheimerio liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pastaruoju metu ji pasireiškia vis jaunesniems žmonėms. Labiausiai pastebimi tokie Alzheimerio ligos simptomai kaip atminties praradimas, apsunkęs gebėjimas atlikti kasdienines užduotis, sumišimas ir t.t.

October 24, 2020

Kai išsilavinusi vyresnio amžiaus moteris skambiai teigia, kad „kokosų aliejus yra nuodai“, ji piktnaudžiauja savo kaip profesorės titulu.

Šį straipsnį buvau mačiusi jau anksčiau skaitydama naujienas anglų kalba, bet po to, kai ieškodami skandalingų straipsnių jį išvertė ir mūsų žurnalistai, nusprendžiau surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos, kad galutinai paneigčiau seną mitą, jog sotieji riebalai (šiuo atveju – kokosų aliejus) kenkia jūsų sveikatai.

October 04, 2020

Skydliaukės hormonai yra būtini tinkamam augimui ir vystymuisi. Jie įtakoja beveik kiekvieną organizmo ląstelę ir atlieka ypač svarbų vaidmenį reguliuojant medžiagų apykaitą bei energijos sunaudojimą poilsio metu.

Ne paslaptis, kad mityba turi įtakos skydliaukės hormonams. Mityba, kurioje angliavandenių yra nedaug, gali įtakoti skydliaukės veiklą.

September 05, 2020

Keto dieta skirta ne tik tiems, kurie kovoja su diabetu, nori numesti svorio ar pagerinti savo sveikatą. Ji puikiai tinka ir būsimoms mamoms, kadangi ši dieta padeda siekiant pagerinti naujagimio sveikatą ir vystymąsi.

August 15, 2020

Su keto dieta gana lengva atrasti balansą tarp kalorijų, maistinių medžiagų ir hormonų. Sumažinus produktų, kurie oksiduojami organizme (alkoholis, išoriniai ketonai, angliavandeniai),  bus išskiriamas nedidelis insulino hormono kiekis. Žemas insulino lygis turi teigiamos įtakos riebalų deginimui.

July 18, 2020

Norėtumėte laikytis keto dietos, bet bijote, nes jums pašalinta tulžies pūslė? Nežinote, ar būtų galima laikytis šios dietos nepakenkiant sau dar labiau? Šiame straipsnyje pateikiama informacija, kaip laikytis keto dietos, jei neturite tulžies pūslės.

June 21, 2020

Besilaikantiems keto dietos ir atkakliai besistengiantiems nuolat būti ketozėje, neretai pastebimas per mažas baltymų kiekis mityboje. Baltymuose gausu amino rūgščių, kurios atsakingos ne tik už raumenų masę, bet ir už kitus organizme vykstančius procesus.

May 30, 2020

Badavimas ar protarpinis nevalgymas tampa vis populiaresnis tarp propaguojančių sveiką gyvenimo būdą. Keto dieta veikia organizmą panašiai kaip badavimas, tačiau nėra alternatyva protarpiniam nevalgymui ar badavimui. Priešingai, šie du mitybos principai gali būti taikomi vienu metu, taip siekiant dar geresnių rezultatų.

May 09, 2020

Šiame straipsnyje apie dvi sveikatai pavojingas riebalų rūšis – transriebalus ir polinesočiąsias riebalų rūgštis (polinesotieji riebalai), kurių daugiausia augaliniuose aliejuose. Manoma, kad jos labiausiai skatina lėtinį ląstelių uždegimą (angl. Inflammation) ir oksidacinį stresą.

April 18, 2020

Nepaisant to, kad vaisiuose yra keletas vitaminų ir mineralų, juose taip pat gausu ir cukraus. Vaisių cukrus – fruktozė – turėtų būti ribojama, nes jos perteklius nėra naudingas mūsų sveikatai. Vien todėl, kad produkte yra maistinių medžiagų, dar nereiškia, kad jos yra mums prieinamos.

March 10, 2020

Jeigu laikotės dietos, kurioje gausu angliavandenių, tuomet taip, jūsų energijos šaltinis bus angliavandeniai. Tačiau tai nereiškia, kad angliavandeniai yra geriausias energijos šaltinis, ar, kad jie geresni vien dėl to, kad tai - pirminis energijos šaltinis. Organizmui pripratus prie keto dietos, glikogeno vaidmuo sumažėja ir angliavandeniai praranda vaidmenį, kurį jie anksčiau vaidino atstatant glikogeno atsargas. Taigi, angliavandeniai nėra būtini fizinei veiklai.

January 26, 2020

Ekspertai besąlygiškai pripažįsta, kad storas pilvas rodo padidėjusią širdies ligų riziką, bet ant šlaunų ir sėdmenų susikaupę riebalai tokios rizikos nekelia. Kodėl vieniems mūsų atsiranda dvigubas pagurklis, o kitiems ne? Yra žinoma, kad nutukimui didelę įtaką turi genetika.

Kodėl aš tunku, o tu ne?

January 18, 2020

Mūsų organizmo ląstelės į insuliną reaguoja skirtingai. Riebalinės, raumenų ir kepenų ląstelės insulinui atsparios tampa ne tuo pat metu, ne tokiu pat mastu ir ne tuo pat būdu. Vienos šių ląstelių taps insulinui jautresnės nei kitos, vadinasi, tas pats insulino kiekis skirtingus audinius veiks stipriau arba silpniau, o suvalgę to paties maisto, turinčio tiek pat angliavandenių, vieni žmonės insulino išskirs daugiau nei kiti.

Kaip palengvinti menopauzę?

November 13, 2019

Tiesa ta, kad kiekvieną moterį menopauzė paveikia skirtingai, tačiau šiuo laikotarpiu yra ir bendrų pokyčių. Ketogeninė dieta – atspirties taškas, nuo kurio pradedami menopauzės laikotarpiui būtini mitybos pokyčiai, nes menopauzės metu sumažėja tolerancija angliavandeniams ir cukrui.

Ar mityba daro įtaką odos aknei?

September 10, 2019

Aknė gali pasireikšti bet kokiame amžiuje, kadangi ją sukelia skirtingi veiksniai: nuo hormonų ir genetikos iki mitybos ypatumų. Netrūksta įrodymų, kad mityba įtakoja jūsų aknę, o maisto produktų pakeitimas gali būti didžiausias žingsnis sveikos odos link.

Kaip kovoti su migrena?

April 26, 2019

Migrena yra trečia pagal dažnumą liga pasaulyje. Vadovaujantis migrenos tyrimų fondo duomenimis, beveik 12% pasaulio populiacijos kenčia dėl migrenos priepuolių – tai daugiau nei milijardas žmonių. Kas sukelia migreną ar galvos skausmus, vis dar nenustatyta, tačiau ketogeninės dietos teigiamas poveikis nuteikia optimistiškai.

Padidėjęs kraujo spaudimas

April 26, 2019

Aukštas kraujo spaudimas yra civilizacijos liga. Tikriausiai esate girdėję, kad spaudimą įtakoja per didelis druskos kiekis maiste arba genetika, o tai išties šiurkštus klaidinimas apie metabolizmą ir genetiką. Pirmiausia (svarbiausia) aukštas kraujo spaudimas būna dėl padidėjusio insulino lygio. Jei sumažinsite insulino rodiklius, jūsų kraujo spaudimas taip pat normalizuosis.

Kokie gresiančio diabeto požymiai?

April 26, 2019

Požymiai, kad esate nejautrus insulinui. Iš kur jums žinoti, kad galite turėti problemų su insulinu, t.y. kai ląstelės yra atsparios insulinui? Iš tikrųjų, tai gana paprasta. Yra du odos požymiai, kurie atskleidžia jūsų organizmo nejautrumą insulinui.

Insulino įtaka svoriui

April 26, 2019

Kuo labiau mažinsite kalorijų kiekį, tuo daugiau kris svoris? Deja, bet beveik visi tiki šia "tiesa", tačiau mūsų organizmas yra sudėtingas tvarinys ir viskas ne taip paprasta. Ironiška tai, kad realybėje organizmas veikia atvirkščiai. Tai yra, jei per daug sumažinsite dienos kalorijų kiekį - sulėtinsite savo medžiagų apykaitą ir svoris liausis kritęs. Galbūt tuomet geriausia gulėti ir nieko nevalgyti? Iš tikrųjų, pirmuoju smuiku, reguliuodami mūsų kūno svorį, griežia hormonai. Vienas pagrindinių ir didžiausią įtaką turinčių hormonų - insulinas. Taigi šį kartą ištrauka apie Insuliną ir jo įtaką antsvoriui iš Dr. Jason fung knygos "The Obesity Code" (Nutukimo kodas).

Kaip išgydyti 2 tipo diabetą?

April 08, 2019

Insulinas yra įprastas hormonas, kurį gamina mūsų organizmas, kai valgome ir jo darbas yra įleisti gliukozę į ląsteles. Kai jis nebegali to padaryti, „išspjautas“ cukraus perteklius (gliukozė) kaupiasi prie ląstelių, kraujyje, ir tai vadinama – nejautrumas insulinui. Bet kodėl taip atsitinka, kad ląstelės tampa perpildytos gliukoze?

Šio straipsnio autorius Dr. Jason Fung, vienas iš ryškiausių ir žinomiausių gydytojų, kuris buvo pradininkas tyrimuose apie insulino ir cukrinio diabeto gydymą keičiant mitybą.

Originalų straipsnį rasite čia: https://idmprogram.com/reverse-type-2-diabetes-the-quick-start-guide/

Kas yra mitochondrija?

March 13, 2019

Dar viena iš įdomesnių temų apie pačią svarbiausią mūsų ląstelę - mitochondriją, jos funkcijas ir svarbą mūsų organizme. Ši tema parengta remiantis dviem šaltiniais. Vienas iš jų, tai Thomas DeLauer, paprastai ir aiškiai pateikiantis sudėtingą informaciją. Kartu su juo dirba nemaža mokslinių tyrimų komanda, kurie visą informaciją remia mokslu su įrodymais pateikdami daugybę žinių. Kita dalis informacijos - knyga "The art and science of low carbohudrate performance", kurią parašė Jeff Volek ir Steve Phinney.

Ar turėčiau jaudintis dėl cholesterolio laikantis ketogeninės dietos?

March 14, 2019

     "Ar mano cholesterolio rodikliai nepablogės ir nepadidės širdies ligų rizika jei valgysiu daugiau riebalų?“ Šį klausimą užduoda kiekvienas išgirdęs apie Ketogeninės mitybos rekomenduojamą maisto rėžimą, kur apie 75% dienos kalorijų sudaro riebalai. Atsakymas yra, „NE. Ne, jei tavo mityboje nebus cukraus ir krakmolingo maisto“. „Bet kaip dėl širdies? Visi tie riebalai nepakenks širdžiai?“

     Todėl vienas pirmųjų straipsnių, kurį nusprendžiau išversti yra Amerikoje dirbančio dr. Adam Nally (sertifikuotas šeimos gydytojas ir nutukimo medicinos specialistas, kuris pats jau daugiau negu dešimt metų propaguoja Keto mitybą). Straipsnyje gana aiškiai paaiškinama kas yra cholesterolis, ką matuoja/skaičiuoja laboratorijose ir į ką iš tikrųjų turėtų kreipti dėmesį mūsų gydytojai. Norinčius skaityti originalą anglų kalba, nuoroda į straipsnį: https://www.docmuscles.com/the-ketogenic-cholesterol-quandry/

Please reload