top of page

Ką sako mokslas?

Kokie gresiančio diabeto požymiai ?

diabetas_top.jpg

 

        Dar viena ištrauka iš Dr. Adam S. Nally knygos "Gydymas su Keto" (angl. "Keto Cure"): apie požymius, kurie byloja apie insulino nejautrumą, kaip genetiškai paveldėtą sindromą, kuris nekontroliuojamas gali sukelti cukrinį diabetą.

       Ištraukoje taip pat pateikti kraujo tyrimų rodikliai. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų gydytojų siaubo - bendrojo cholesterolio rodiklio net nėra įtraukta.

keto cure.jpg

 

Požymiai, kad organizmas nejautrus insulinui

       Kaip jums suprasti, kad galbūt turite problemų dėl insulino, t.y. kai jūsų ląstelės yra atsparios insulinui? Iš tikrųjų, tai gana paprasta. Yra du požymiai, pastebimi ant odos, kurie parodo jūsų organizmo nejautrumą insulinui.

       Pirmas požymis – Papilomos. Tai nedideli kūno spalvos odos dariniai, esantys tose kūno vietose, kur susidaro odos raukšlės ar yra nuolatinė trintis. Papilomos dažniausiai yra ligarodis į atsparumą insulinui. Tai reiškia, kad jeigu jūs turite papilomų, jūsų ląstelės yra atsparios insulinui.

papilomos.jpg

 

         Antras požymis – ryški ir patamsėjusi oda ties raukšlėmis kaklo, pažastų ir liemens srityje. Tai vadinama juodąja akantoze. Šis odos pakitimas dažniausiai pastebimas pas tuos asmenis, kurie serga diabetu, bet taip pat dažnai pastebimas ir prieš diabeto diagnozę.

   

akantoze.jpg

 

       Toliau išvardinti kraujo tyrimų rodikliai, kurie taip pat atskleidžia insulino problemą organizme:

  • Trigliceridų kiekis kraujyje virš 1.7 mmol/L

  • Trigliceridai/DTL (didelio tankumo lipoproteinai) santykis didesnis nei 3.0

  • MTL (mažo tankumo lipoproteinai) dalelių skaičius didesnis nei 500

  • Insulinas nevalgius didesnis nei  35 pmol/L

  • Cukraus kiekis kraujyje nevalgius didesnis nei 5.5 mmol/L

  • Postprandialinis (2 val po valgio) cukraus kiekis kraujyje didesnis nei 7.8 mmol/L

  • Liemens apimtis didesnė nei 100 cm vyrams ir 90 cm moterims

 

    Dažniausiai pastebima tendencija, kuri atsiranda 5-10 metų dar prieš diagnozuojant diabetą,  tai polineuropatija. Polineuropatija yra bendras tirpimas, deginimas ar dilgčiojimas apatinėje kojų dalyje ir pėdose, kuris progresuojančiai kyla iki kelių. Kai šis ligos simptomas įvertinamas neurologo, dažniausiai nurodomos kitos atsiradimo priežastys, bet ne insulino problemos, nes cukraus kiekis kraujyje dažnai būna normos ribose ir  nervų demielinizacijos (nervus apsaugančios medžiagos (mielino) irimas) būklė progresuoja skirtingai, priklausomai nuo esančio lėtinio ląstelių uždegimo (angl. Inflammation) ir pakitimų kraujagyslėse.

 

bottom of page