top of page
sugar.jpg

Ką sako mokslas?

Kaip išgydyti 2 tipo diabetą?

 

         Šio straipsnio autorius Dr. Jason Fung, vienas iš ryškiausių ir žinomiausių gydytojų, kuris buvo pradininkas tyrimuose apie insulino ir cukrinio diabeto gydymą keičiant mitybą. Dr. Jason fung yra ir trijų, labai populiarių knygų autorius: "The Obesity Code" (Nutukimo kodas), "Complete Guide to Fasting" (Išsamus vadovas apie nevalgymą) ir "The Diabetes Code" (Diabeto kodas).

             Originalų straipsnį rasite čia: https://idmprogram.com/reverse-type-2-diabetes-the-quick-start-guide/

 

         Prieš 20 metų, kai nusipirkote naują vaizdo įrašų grotuvą, kartu pakuotėje buvo ir stora knyga – instrukcija, kaip tuo įrenginiu naudotis. Tuomet jūs tikriausiai atidžiai perskaitėte visą instrukciją dar prieš įjungiant prietaisą, nes taip buvo rekomenduojama pačios instrukcijos pradžioje.

           Šiais laikais dauguma net neatsiverčiame storų naudojimosi instrukcijų, įjungiame prietaisą ir tiesiog bandome išsiaiškinti kas ir kaip veikia. Todėl šiandien prie beveik kiekvieno prietaiso yra “Trumpas vadovas” kaip paruošti įrenginį darbui, kuriame būna kokie 4-5 pagrindiniai žingsniai, kad įrenginys jau veiktų, o visa kita palikta toje storoje instrukcijų knygoje.

Aš apie vaizdo įrašų grotuvus daug neišmanau, bet išmanau apie II tipo diabetą. Galiu parašyti visą knygą apie nutukimą (iš tiesų jau esu parašęs), badavimą (irgi jau parašiau), ar II tipo diabetą (taip pat jau parašyta). Bet dauguma iš jūsų nenori gilintis į pilną instrukciją ir skaityti visų knygų, todėl šis straipsnis – greita pradžia kaip išgydyti II tipo cukrinį diabetą.

grotuvas.jpg

Pilnai išgydoma liga

 

      Dauguma gydytojų, dietologų ir diabeto specialistų tvirtina, kad II tipo cukrinis diabetas yra lėtinė ir progresuojanti liga.  Pavyzdžiui, Amerikos Diabeto Asociacija savo internetinėje svetainėje beveik didžiuodamasi teigia, kad jeigu jums diagnozuojamas diabetas, tai yra bausmė iki gyvos galvos. Iš tiesų tai visiškas melas. II tipo diabetas yra beveik visada išgydomas ir tą gana juokingai lengva įrodyti. Tai puiki žinia daugiau nei 50% Amerikos paauglių, kuriems buvo diagnozuotas metabolinis sindromas ar diabetas. Šios tiesos pripažinimas yra pirmas lemiamas žingsnis siekiant išgydyti diabetą ar priešdiabetinius sindromus. Tiesą sakant, dauguma žmonių jau instinktyviai pajuto, kad tai tiesa.

 

      Įsivaizduokite, kad jūsų draugui diagnozuojama cukraligė. Jūsų draugas daug stengiasi, kad numestų kokius 25 kg, jis nebegeria jokių jam išrašytų vaistų ir jo cukraus kiekis kraujyje dabar yra normos ribose. Ką jūs jam sakytumėte? Tikriausiai kažką panašaus į tai: “Šaunuolis! Tu tikrai nuoširdžiai stengiesi ir rūpiniesi savimi. Taip ir toliau!” Ko jūs jam nesakytumėte, būtų maždaug tai: “Koks tu melagis. Mano gydytojas sako, kad diabetas yra lėtinė ir progresuojanti liga”. Atrodo akivaizdu, kad diabetas buvo išgydytas dėl to, kad tavo draugas numetė tiek daug svorio. Ir tai yra pagrindinis faktorius. Liga yra išgydoma.

 

       Mums visiems žinoma, kad tik dieta ir gyvenimo būdo pakeitimas gali tai išgydyti. NE medikamentai. Be abejo, svarbiausias dalykas yra numesti svorio. Bet vaistai, skirti gydyti diabetą tam nepadeda, netgi veikia priešingai. Pavyzdžiui insulinas yra jau pagarsėjęs kaip medikamentas, kuris skatina svorio priaugimą. Pacientai gali tik intuityviai nujausti, kad jų gydymas nukreipiamas neteisingu keliu.

 

     Pacientai dažnai man sakydavo: “Gydytojau, jūs visada sakėte, kad svorio numetimas yra raktas į diabeto išgydymą, bet paskyrėte man vaistų, kurie, manau, įtakojo, kad priaugau 15 kg. Kas čia ne taip?”  Šiam klausimui aš niekada neturėjau tinkamo atsakymo, nes toks tiesiog neegzistavo. Raktas buvo svorio numetimas, kai po to diabetas dažnai išnykdavo arba bent jau pagerėdavo ligos būklė. Taigi, logiškai mąstant, insulinas nepadeda išgydyti diabeto, o priešingai, netgi sumažina išgijimo tikimybę.

 

      Kiti medikamentai, tokie kaip metforminas ar DPP4 klasės vaistai neįtakoja svorio. Tačiau nepaisant to, kad jie nekomplikuoja situacijos labiau, bet ir nepadeda išgydyti diabeto. Po to kai supratome, kad svorio numetimas yra raktas į diabeto išgydymą, suprantame, kad ir jokie vaistai tam nepadės. Medikamentai padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, bet ne pačią ligą – diabetą. Mes galime apsimesti, kad liga pamažu traukiasi, bet tai būtų netiesa. Mes naudojame netinkamą gydymą. Mes skiriame vaistus nuo ligos, kuri turėtų būti gydoma pasirinkus tinkamą mitybą. Nenuostabu kodėl gydymas neveikia ir mirčių nuo diabeto komplikacijų tik daugėja.

      Taigi, kaip išgydyti diabetą?

cukrus.jpg

 

Cukraus kamuolys

 

      II tipo diabeto ir metabolinio sindromo esminis bruožas tas, kad mūsų organizmas yra pilnai užpildytas cukrumi. Tai ne tik, kad cukraus kiekis kraujyje per didelis (tai tik dalis problemos), bet cukraus yra per daug visame mūsų organizme. Įsivaizduokite mūsų organizmą kaip cukraus kamuolį. Kai mes esame jauni, mūsų cukraus kamuolys yra tuščias. Bėgant metams, mes valgome daug nesveiko maisto – sausi pusryčiai, desertai, duona, todėl cukraus kamuolys palaipsniui užsipildo, kol galiausiai tampa visiškai pilnas. Kitą kartą kai jūs vėl valgote, į jūsų organizmą atkeliauja cukrus, bet cukraus kamuolys jau pilnas, todėl perteklius „išspjaunamas“ į jūsų kraują.

 

      Insulinas yra įprastas hormonas, kurį gamina mūsų organizmas, kai valgome ir jo darbas yra įleisti gliukozę į ląsteles. Kai jis nebegali to padaryti, „išspjautas“ cukraus perteklius (gliukozė) kaupiasi prie ląstelių, kraujyje, ir tai vadinama – nejautrumas insulinui.

 

      Bet kodėl taip atsitinka, kad ląstelės tampa perpildytos gliukoze? Tai lyg bandymas įpūsti oro į jau pernelyg pripūstą balioną, o tam reikia daug daugiau pastangų. Ląstelės tampa nejautrios gliukozei todėl, kad jos tiesiog jau pripildytos. Insulino nejautrumas yra perpildymo reiškinys.

 

suitcase.jpg

       Tai tas pats, kaip jūsų drabužių pakavimas į lagaminą. Iš pradžių drabužiai telpa be jokių problemų, o po kurio laiko sunkiai įmanoma įtalpinti paskutinius dvejus marškinėlius. Galiausiai jūs nebegalite uždaryti savo lagamino. Lagaminas tapo „atsparus“ jūsų drabužiams. Taigi, yra daaaaaug sunkiau įtalpinti paskutinius dvejus marškinėlius, nei tuos pirmuosius du. Tai tas pats perpildymo reiškinys. Ląstelė užpildyta gliukoze iki sprogimo, todėl bandymas papildyti dar yra sudėtingas ir reikalauja daug didesnių insulino dozių.

 

     Kai išskiriamo insulino kiekiai yra nepajėgūs susitvarkyti su padidėjusiu ląstelių atsparumu, pakyla cukraus kiekis kraujyje ir jūsų gydytojas jums diagnozuoja II tipo diabetą - skiria vaistus, tokius kaip metforminas. Bet metforminas nepadeda atsikratyti cukraus iš organizmo, vietoj to, jis kraujyje esantį cukrų „įvaro“ atgal į kepenis. Kepenims tas cukrus taip pat nereikalingas, todėl jos cukrų paskirsto kitiems organams – inkstams, nervų sistemai, akims, širdžiai. Didžioji dalis šio perteklinio cukraus taip pat bus paversta į riebalų ląsteles.

 

      Akivaizdu, kad skyrus vaistus, problema nebuvo išspręsta – cukraus kamuolys vis dar perpildytas. Vaistai tik išjudino kraujyje esantį cukrų (ten kur jis matomas) po visą organizmą (ten, kur cukrus tampa nematomas). Taigi, kiekvieną kitą kartą kai valgysite, vėl prasidės tas pats ratas ir kartosis ta pati situacija. Į organizmą atkeliavęs cukrus paplis jūsų kraujyje, todėl jūs išgersite metformino dozę, kad „sugrūsti“ cukrų atgal į organizmą. Ši strategija veiks kurį laiką, bet galiausiai cukrumi užsipildys ir visas organizmas. Tuomet jau ir ta pati metformino dozė nebegalės priversti cukraus esančio kraujyje pasitalpinti organizme.   

 

     Todėl jūs vyksite pas savo gydytoją. Ką jūsų gydytojas darys? Vietoj to, kad pasiūlytų atsikratyti didelio cukraus kiekio, jis tiesiog padvigubins medikamentų dozę. Jei lagaminas neužsidaro, sprendimas yra ištuštinti lagaminą, o ne naudojant dar daugiau jėgų bandyti jį uždaryti. Didesnės medikamentų dozės padeda, bet tik tam tikrą laiko tarpą. Cukraus kiekis kraujyje krenta, nes jūs priverčiate savo organizmą paskirstyti dar daugiau cukraus. Ilgainiui ir tai tampa nebeveiksminga. Tuomet jūsų gydytojas išrašo jums kitus papildomus medikamentus, vėliau gal ir dar kitus, kol galiausiai jums paskiriamos insulino injekcijos.

 

      Metams bėgant jūs pereinate nuo priešdiabetinio sindromo į diabetą. Pradedate nuo vienų medikamentų, tuomet kitų ir dar kitų, o galiausiai baigiate didelėmis insulino dozėmis. Bet esmė tame, kad jei jūs nuolat vartojate vaistus, kurie padeda jums kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, jūsų liga – diabetas, tik progresuoja! Net jeigu jūsų cukraus kiekio rodikliai kraujyje gerėja, jūsų diabeto situacija tik blogėja. Deja tai atsitinka beveik kiekvienam pacientui. Organizmas jau perpildytas cukrumi. Medikamentai tik paslepia cukrų, esantį kraujyje, patalpindami į jau pripildytą organizmą.

diabetas tik blogeja.jpg

      Kai matote tik cukraus kiekį jūsų kraujyje, atrodo, kad paciento būklė gerėja. Gydytojai gali džiaugtis savimi, kad atliko savo darbą teisingai, nors realiai paciento būklė nuolat prastėja. Pacientams reikalingos vis didesnės vaistų dozės ir jie vis tiek kenčia nuo miokardo infarkto (širdies smūgio), širdies nepakankamumo, insulto, inkstų nepakankamumo, amputacijų ir aklumo. „Ką padarysi“, - pagalvoja sau gydytojas, juk tai „lėtinė, progresuojanti liga“.

 

     Įsivaizduokite, kad jūs slepiate savo virtuvės atliekas ir šiukšles spintelėje, vietoje to, kad išmestumėte lauk į lauke esantį konteinerį. Jūs tų šiukšlių nematote, todėl galite apsimesti, kad jūsų namai tvarkingi. Kai nebelieka vietos spintelėje, jūs nešate šiukšles į miegamąjį, vonią. Bet kur, kur nesimato. Galų gale šiukšlės pradeda gesti ir pajuntate blogą kvapą. Todėl jūs žinote, kad šiukšles reikia išmesti, o ne slėpti ar laikinai padėti kažkur kitur. Jeigu mes suprantame, kad neišneštos šiukšlės pradės skleisti blogą kvapą, kodėl mes nesuprantame, kad per daug cukraus pradės toksiškai veikti mūsų organizmą.

Paskutinis žaidimas

 

      Kas atsitinka po dešimties, dvidešimties metų?

 

     Kiekviena atskira organizmo dalis pradeda tiesiog pūti. Būtent todėl II tipo cukrinis diabetas, skirtingai nuo bet kurios kitos ligos, paveikia kiekvieną mūsų kūno dalį. Ilgalaikėje perspektyvoje kiekvienas organas kenčia nuo perteklinio cukraus. Pūva jūsų akys – jūs apankate. Pūva jūsų inkstai – jums daroma inkstų dializė. Pūva širdis – jus ištinka infarktas ir širdies nepakankamumas. Pūva jūsų smegenys – susergate Alzheimerio liga. Pūva kepenys – jums diagnozuojamas kepenų suriebėjimas. Pūva kojos – jus kankina diabetinės kojų opos. Pūva nervų sistema – jums diagnozuojama diabetinė neuropatija. Nei viena jūsų organizmo dalis nebūna pagailėta.

 

 

diabeto_koja.jpg

 

     Medikamentai ir insulinas nė kiek nepadeda, kad sulėtintų organų žalojimo progresavimą, nes vaistai nepašalina toksiško cukraus pertekliaus iš mūsų organizmo. Šį neparankų faktą žinome nuo 2008 m. Nemažiau kaip 7 tarptautiniai,  kelių atsitiktinių imčių kontroliuojami tyrimai, skirti gliukozės kiekio kraujyje kontroliavimui su vaistais (ACCORD, ADVANCE, VADT, ORIGIN, TECOS, ELIXA, SAVOR), buvo nesėkmingi bandant įrodyti širdies ligų (kaip pagrindinė diabetu sergančių pacientų mirties priežastis) sumažėjimą. Mes apsimetame, kad cukraus kiekiui kraujyje sumažinti skirtų medikamentų vartojimas pagerina žmonių sveikatą, bet tai tiesiog melas. Jūs negalite vartoti medikamentų, bandydami išgydyti neteisingos mitybos sąlygotą ligą.

Kaip išgydyti diabetą

 

      Supratus, kas yra II tipo diabetas, sprendimas tampa gana akivaizdus. Jei mūsų organizme yra per daug cukraus, tuomet reikia jo atsikratyti. Nebandykite jo maskuoti tik todėl, kad cukrus būtų nematomas gliukozės matuokliui. Iš tikrųjų yra tik du keliai kaip atsikratyti perteklinio cukraus jūsų organizme:

  1. Nevartokite cukraus

  2. Sudeginkite cukrų

      Tik tiek. Tai viskas ką reikia padaryti. Kokia geriausia šio plano dalis? Viskas natūralu ir nieko nekainuoja. Jokių vaistų. Jokių operacijų. Jokio pasiaukojimo.

 

1 žingsnis – nevartokite cukraus

     Pirmas žingsnis – eliminuokite visą cukrų, krakmolą ir rafinuotus grūdų gaminius iš maisto. Cukrus neturi jokios maistinės naudos, tai tuščios kalorijos, todėl gali būti pašalintos. Krakmolas yra tiesiog ilgos cukraus grandinės. Rafinuoti grūdų gaminiai, tokie kaip miltai ar baltieji ryžiai, yra virškinimo sistemoje greitai skaidomi į gliukozę. Gliukozė greitai absorbuojama į kraują, todėl pakyla cukraus lygis kraujyje. Pavyzdžiui, baltos duonos valgymas cukraus lygį kraujyje pakelia itin greitai (GI-75, kai stalo cukraus GI-65). Ar neatrodo savaime suprantama, kad turėtume vengti maisto, kuris pakelia cukraus lygį, nes tai galiausiai bus absorbuota mūsų organizmo? Optimali strategija – valgyti mažai arba visai nevalgyti perdirbtų angliavandenių.

 

      Per didelis kiekis baltymų jūsų organizme taip pat bus verčiamas į gliukozę, todėl turėtumėte vengti valgyti daug baltymų, nes jie tik pridės papildomo cukraus. Baltymų kokteilių, baltymų batonėlių ir baltymų miltelių reikėtų vengti. Vietoje to, tiesiog stenkitės valgyti daug daržovių ir natūralių gerųjų riebalų.

 

     Maiste esantys riebalai, ilgam išsižadėti dėl tariamo širdies ligų sukeliamo poveikio, grįžo. Natūralūs riebalai, tokie kaip avokadai, riešutai ir alyvuogių aliejus yra gerai žinomi kaip teigiamą poveikį turintys tiek širdies ligoms, tiek diabetui gydyti. Viduržemio jūros dieta, gausi natūralių riebalų, yra pripažinta kaip sveika dieta. Taip pat įrodyta, kad maisto produktuose esantis cholesterolis neturi jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Kiaušiniai ir sviestas grįžo.

 

        Svarbiausia, stenkitės valgyti tik natūralų, neperdirbtą maistą.

 

2 žingsnis – sudeginkite cukrų

 

      Badavimas yra paprasčiausias ir greičiausias būdas, kaip jūsų organizmą priversti naudoti cukrų energijai. Gliukozė, esanti jūsų kraujyje, yra lengviausiai prieinamas energijos šaltinis. Badavimas yra paprasčiausiai kita valgymo pusė, nes jei nevalgai, vadinasi badauji. Kai valgote, jūsų organizmas kaupia maistą energijai, o kai badaujate - jūsų organizmas naudoja maistą energijai. Tiesiog prailginus badavimo trukmę jūs galėsite pradėti deginti cukrų, jau esantį organizme.

 

      Nuo tada kai II tipo diabetas yra paprasčiausiai gliukozės perteklius jūsų organizme, jo sudeginimas padės išgydyti diabetą. Nors tai gali skambėti aštriai, bet badavimas yra taikomas mažiausiai 2000 metų. Tai seniausiai žinoma gydymo terapija. Neperdedant, milijonai žmonių per visą žmonijos istoriją badavo be didesnių problemų. Jei jūs vartojate paskirtus vaistus, turėtumėte kreiptis patarimo į gydytoją, bet esmė yra tai:

       Jei jūs nevalgote, ar jūsų cukraus lygis kraujyje nukris? Žinoma.

       Jei jūs nevalgote, ar jūsų svoris nukris? Žinoma

      Tai, kokia problema? Jokios, kurią galėčiau įžvelgti.

 

    Mes galime išgydyti II tipo diabetą ir priešdiabetinius sindromus šiandien, dabar, staiga. Ir viskas be jokios kainos, be medikamentų, be operacijų, viskas natūraliai, laiko patikrintu gydymo metodu. Mums tik reikia nukreipti tuo keliu mūsų organizmą ir turėti drąsos taikyti sunkiai laimėtas žinias.

bottom of page