top of page

Apie mane

Nekaltinkite sviesto dėl to,

ką padarė

duona...

Trumpa mano istorija
 

       Mano pažintis su ketogenine dieta prasidėjo 2016 metais, kai savo mitybą, iš „jokių riebalų“, pakeičiau į daug riebalų turintį maistą. Šis atradimas visiškai pakeitė mano gyvenimo kokybę ir požiūrį į maistą!

         Maistas, t.y. kas keliauja į mano skrandį, tapo aktualiu klausimu, kai sumažėjo fizinis aktyvumas ir rūbai pasidarė ankštoki... Pirmas sprendimas buvo labai paprastas – mažiau valgyti (ribojau maistą iki 1000 kcal per dieną) ir daugiau judėti! Sportas visada buvo mano gyvenime (tiesa, ne paslaptis, kad paauglystėje vengiau sportuoti, nes maniau, kad sportuodama tapsiu labai raumeninga ir vyriškos figūros, o tai mane siaubingai gąsdino). Sportuoti vertė ir pasirinktas gyvenimo būdas, ir noras gražiau atrodyti (pradžioje daug noro nebuvo, bet bėgant metams sportuodama pradėjau jausti vis didesni pasitenkinimą). Sportavau tiek, kad grįžusi namo užmigdavau likus keliems centimetrams iki pagalvės.

      Įdėtos pastangos pasiteisino ir svoris nukrito, bet... Žemas hemoglobino lygis, kuokštais slenkantys plaukai, odos dermatitas, dingusios ir nereguliarios mėnesinės.. Tiesą pasakius - tai nelabai rūpėjo, nes atrodė, kad tokia yra gražios figūros ir išvaizdos kaina. Per tą laiką tapau tikra nuotaikų kaitos, amžinai alkana, karaliene ir buvau labai toli nuo skambios „reikia mylėti save“ frazės.

        Nežinau, kam turiu būti dėkinga, bet mintis, kad turi būti kitas būdas: atrodyti gerai, negalvoti apie numestus/priaugtus kilogramus, turėti energijos, valgyti skanų maistą, valdyti potraukį saldumynams ir svarbiausia - būti laimingai, vis nedavė ramybės. Po ilgų skaitymų ir ieškojimų interneto platybėse atradau ketogeninę dietą ir net visą jos bendruomenę. Mano nuomone, JAV ir Kanada lenkia Lietuvos medicinos bendruomenę su tyrimais sveikatos srityje, todėl visa mano pateikiama informacija yra iš: vakarų šalių šeimos klinikų; gydytojų pranešimų; knygų; asmenų, kurie jau daugiau nei dešimtmetį laikosi ketogeninės dietos, patirties bei mokslinių straipsnių, kuriuos išmokti skaityti ir objektyviai vertinti prireikė nemažai žinių ir laiko.

       Kurdama šį puslapį, noriu padėti skleisti informaciją lietuvių kalba apie ketogeninę mitybą, pateikti kitų žmonių sėkmės istorijas, vertus dėmesio straipsnius ar mokslinius tyrimus, taip pat padėti nepasiklysti tarp informacijos gausos, bet tuo pačiu ir pateikti kuo daugiau įvairios ir visapusiškos informacijos, kad kiekvienas iš Jūsų atrastumėte savo KETO, kaip aš atradau savo.

       Aš tikiu, kad ketogeninė mityba taps plačiai žinoma ir Lietuvoje, ne tik kaip efektyvus įrankis norint greitai numesti svorio, bet ir kaip gyvenimo būdas, siekiant visapusiškai pagerinti savijautą ir sveikatos tyrimų rezultatus.

bottom of page