Rekomenduojami produktai

 

Rekomenduojamų prekių sąrašas

 

   Į šį sąrašą nenorėjau traukti produktų, kurių pasirinkimas dažniausiai keičiasi atsižvelgiant į akcijas ir parduotuves, kuriose lankotės (kokosų, alyvuogių aliejai, alyvuogės, pieno produktai ir pan.). Visada stengiuosi rekomenduoti tuos produktus, kurie yra prieinami kiekvienam, nepaisant kuriame Lietuvos mieste gyvenate.

   Ne visada turime laiko užsisakinėti produktus internetu, planuoti iš anksto ar tikrinti kainos – kokybės santykį. Tačiau reiktų paminėti, kad kainos internete dažnai būna mažesnės, nes įvairios internetinės parduotuvės siūlo skirtingas akcijas produktams.

    Visi produktai – mano asmeninis pasirinkimas, tai nėra mokama reklama, o tiesiog noras padėti jums pradžioje greičiau apsipirkti parduotuvėje, neskaitant iš eilės visų produktų etikečių. Tai produktai, kurie gali būti jums neįprasti, nematyti ar tie, į kurių sudėtį niekada neatkreipėte dėmesio ir iki šiol rinkotės tik pagal skonį.

     Įtraukiau tuos Keto produktus, kuriuos rekomenduoju ir naudoju pati.

Ketonų matavimui

 

Saldikliai

 

Maisto produktai

 

Pomidorų padažai

     Vienas iš produktų, kurių pasigendama KETO, ypač prie mėsos gaminių, tai - pomidorų padažas. Visi tradiciniai pomidorų padažai turi labai daug cukraus, net ir renkantis  pomidorų tyrę, tenka žiūrėti ar cukraus kiekis toks, koks pačių pomidorų (iki 4 g). Pati dažniausiai gaminuosi savo padažą (noriu, kad pomidorų padaže riebalų būtų daugiau nei angliavandenių), bet parduotuvėse galima gauti jau pagamintų padažų, kurių skonis ir sudėtis tikrai puikūs.

 

Kiti padažai

 

Majonezas

     Klasikinio majonezo sudėtis: alyvuogių aliejus, kiaušinių tryniai, garstyčios, actas, druska ir pipirai. Pramoninei gamybai ši sudėtis nėra paranki, tad, pavyzdžiui, kiaušinių tryniai keičiami kiaušinių milteliais, taip pat sudėtyje atsirado pieno milteliai, krakmolas, cukrus, o štai brangų alyvuogių aliejų gamintojai dažniausiai keičia pigesniu, pavyzdžiui, rapsų ar saulėgrąžų, papildydami vandeniu. Taip pat majonezai, ant kurių rašoma "Su alyvuogių aliejumi" yra tokie patys kaip ir visi, tai tiesiog marketingas.

    Lietuvos rinkoje nėra majonezo (ar kitų baltų padažų), kurių sudėtyje būtų naudojamas sveikatai nekenksmingas aliejus, pvz.: avokadų. Visų majonezų gamybai naudojamas arba saulėgrąžų, arba rapsų aliejus (kartais nurodomas tiesiog „augalinis“ aliejus).

     Tai, kad majonezas yra gaminamas iš rafinuoto aliejaus, jūsų sveikatai nėra gerai dėl transriebalų ir didelio omega-6 kiekio, todėl tai neturėtų būti kasdienis produktas. Todėl atsižvelgiant į tai, mano vienintelė rekomendacija - jei mėgstate majonezą ir naudojate jį dažnai, pasigaminkite patys.

 

Mėsos gaminiai

    Mėsos gaminiai buvo tas produktas, kuris labiausiai privertė susimąstyti, kokios kokybės produktai ir gaminiai yra prieinami Lietuvos rinkoje. Situacija nėra džiuginanti. Lietuviškų žinomų gamintojų (Biovela, Utenos mėsa, Klaipėdos maistas ir kt.), net ir aukščiausios rūšies gaminių sudėtis netelpa į vieną ar dvi eilutes. Gaminiuose yra cukraus pakaitalų (gliukozės sirupas, maltozė ir kt.), užpildų (bulvių krakmolas, vanduo ir kt.),  skonio stipriklių ir pan.

    Smagu, kad populiarėja ekologiški mėsos gaminiai, kurių galima įsigyti tiesiai iš ūkininkų ar jų internetinių parduotuvių bei didesnių ekologiškų produktų parduotuvių, kuriose prekiaujama mėsos gaminiais. Taip pat didesnėse RIMI ir MAXIMA parduotuvėse jau prekiaujama ūkininkų produkcija, tarp kurių galima rasti tikrai kokybiškų gaminių (tačiau būtina skaityti sudėtį - ne visi ūkių produktai yra be priedų).

 

Užkandžiai

 

Nauji produktai