top of page

Rekomenduojami produktai

 

Rekomenduojamų prekių sąrašas

 

   Į šį sąrašą nenorėjau traukti produktų, kurių pasirinkimas dažniausiai keičiasi atsižvelgiant į akcijas ir parduotuves, kuriose lankotės (kokosų, alyvuogių aliejai, alyvuogės, pieno produktai ir pan.). Visada stengiuosi rekomenduoti tuos produktus, kurie yra prieinami kiekvienam, nepaisant kuriame Lietuvos mieste gyvenate.

   Ne visada turime laiko užsisakinėti produktus internetu, planuoti iš anksto ar tikrinti kainos – kokybės santykį. Tačiau reiktų paminėti, kad kainos internete dažnai būna mažesnės, nes įvairios internetinės parduotuvės siūlo skirtingas akcijas produktams.

    Visi produktai – mano asmeninis pasirinkimas, tai nėra mokama reklama, o tiesiog noras padėti jums pradžioje greičiau apsipirkti parduotuvėje, neskaitant iš eilės visų produktų etikečių. Tai produktai, kurie gali būti jums neįprasti, nematyti ar tie, į kurių sudėtį niekada neatkreipėte dėmesio ir iki šiol rinkotės tik pagal skonį.

     Įtraukiau tuos Keto produktus, kuriuos rekomenduoju ir naudoju pati.

Ketonų matavimui


“FreeStyle Optium Neo” BHB ketonų ir gliukozės kraujyje matuoklis, kurių oficialus platintojas Lietuvoje yra įmonė “Abovita”

Pati šį prietaisą dažniausiai naudoju kai nusprendžiu kažką keisti savo mityboje ar paeksperimentuoti. Veikia be priekaištų! Jis būtinas tiems, kurie nusprendėte sekti savo Ketonų koncentraciją kraujyje, nes tai padės lengviau vertinti organizmo reakciją į įvairų maistą ir nusistatyti angliavandenių tolerancijos ribą. Jeigu jūs ar jūsų artimųjų rate yra asmuo sergantis diabetu, šį matuoklį kompensuoja valstybė (testo juostelių – ne). Viena testo juostelė kainuos nepigiai – 1,40 Eur.

“Keto Mojo” BHB ketonų ir gliukozės kraujyje matuoklis – įsigijimas tik internetu

Tai daug pigesnė alternatyva Lietuvoje prekiaujamam matuokliui, nes pigesnis ne tik pats matuoklis, bet ir testo juostelės, kurios vienos kaina mažiau nei 1,00 Eur. Didžiausias minusas – užsakymo internetu iš JAV pristatymas gali ilgai užtrukti.

"Ketur-Test" ketonų nustatymui šlapime, 50 juostelių

Tik pradėjus laikytis Keto dietos, būtinai įsigykite šių juostelių – Ketonų nustatymui šlapime. Tai tikrai nebrangu ir pirmąsias tris savaites galėsite sekti kaip jums sekasi laikytis Keto dietos. Patarimas – prieš einant į vaistinę, patikrinkite internete, kuriose yra šių juostelių, nes tikrai ne visur pavyks jų gauti.

”Ketonix” acetono (ketonų) matavimui iškvėptame ore

Šio prietaiso didžiausias privalumas – nusipirkus vieną įrenginį, ketonus galima matuoti daug kartų (duomenis matysite prijungę prie kompiuterio). Šiuo prietaisu atliekami matavimai nėra ypač tikslūs, bet suteiks jums nemažai informacijos apie ketonų panaudojimą energijai. Deja, užsakymas galimas tik internetu iš JAV, kaina apie 200 Eur.

 

Saldikliai

Eritritolis kartu su stevija

Populiariausias ir dažniausiai naudojamas saldiklis, kuris palyginus su kitais saldikliais tikrai pigus ir lengvai randamas visose didžiosiose maisto prekių parduotuvėse.

Eritritolis

Grynas eritritolis, kuris dažniausiai ant pakuotės turės pavadinimą – SUKRINAS. Juo prekiauja kelios internetinės parduotuvės Lietuvoje – superfoods.lt, avokadas.lt, todėl pristatymas neturėtų užtrukti ilgai.

Stevija (skysta)

Skysta stevija turi lengvą, kartoką antrinį skonį (intensyvumas dažnai priklauso nuo gamintojo ir kokybės), tačiau puikiai tinka visiems gaminiams! Aš norėdama sumažinti eritritolio kiekį, dažniausiai, dalį jo keičiu Stevija (užtenka kelių lašų). Šio saldiklio rasite sveikų produktų parduotuvėse (pvz.: Livin) bei internetu (pvz.: zaliavalgis.lt).

Vienuolių vaisius (angl. monk fruit) (skystas)

Dar vienas, gana naujas rinkoje, natūralus saldiklis. Šį saldiklį naudoju daug dažniau nei stevia, nes patinka jo skonis. Deja jo įsigyjimas galimas tik ne Lietuvos internetinėse parduotuvėse.

 

Maisto produktai

Juodasis šokoladas

Rinkdamasi juodąjį šokoladą dažniausiai renkuosi 99% “Lindt” šokoladą. Tačiau ne pats blogiausias variantas rinktis bet kurį kitą šokoladą, kuris turi daugiau nei 85% kakavos. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį - yra gamintojų, kurie nepaisant to, jog naudoja nemažą kakavos kiekį, šokoladą papildo sojų lecitinu ar didesniu cukraus kiekiu (tikėtina dėl pirkėjų, kad šokoladas būtų „skanesnis“) ir kitais ingredientais. Taip pat rinkoje atsiradusiuose šokoladuose, ant kurių parašyta „su Stevija“, sudėtyje kaip pagrindinis saldiklis yra naudojamas maltitolis, kuris nėra geresnis nei įprastas cukrus!

Balkšvojo (Indijos) gysločio skaidulos (psyllium husk)

Pačios populiariausios skaidulos, naudojamos Keto gaminiuose kaip rišamasis ingredientas dėl konsistencijos ar kepimui - pakaitalas džiūvesėliams. Perkant reikėtų atkreipti dėmesį į smulkumą, man labiau patinka gaminiuose naudoti smulkesnes luobeles. Kur įsigyti? Sveiko maisto parduotuvėse bei lietuviškose internetinės prekybos parduotuvėse, vaistinėse. Kiekviena parduotuvė šią prekę vadina skirtingai, todėl patikrinkite visus pavadinimus ir tikrai rasite.

Sviestas

Sviestas yra vienas mėgstamiausių mano riebalų šaltinių, jį naudoju beveik visur, todėl noriu, kad tai būtų tikrai kokybiškas produktas. Sviestas savo sudėtyje turės nedidelį kiekį angliavandenių (laktozės), bet kokybiškesnis sviestas visada turės mažesnį kiekį. Norėdami visiškai eliminuoti angliavandenius ir laktozę, rinkitės lydytą sviestą "Ghee". Parduotuvėse kokybiškiausias sviestas, kurį galite įsigyti - "Aistės" 82.5% sviestas, turintis 0,5 g angliavandenių, iš jų cukraus 0 g! Jei savo parduotuvėje nerasite šio sviesto, tuomet siūlyčiau rinkis "Dvaro" 82% sviestą (angl. 0.7 g, iš jų cukraus <0,5 g).

„Gallina Blanca“ vištienos sultinys

Neturite laiko gaminti savo sultinio iš kaulų ar galimybės gauti jau pagaminto? Parduotuvėse galima rasti šio vištienos sultinio, kurio sudėtis puiki! Man šiltas sultinys visada pirmesnis pasirinkimas vietoje arbatos puodelio.

Druska

Tikriausiai jau supratote, kokia jūsų sveikatai yra svarbi druska, kuri dėl neteisingų prielaidų vis dar yra kaltinama kaip kenkiantis jums produktas. Rinkdamiesi druską pirkite aukščiausios kokybės, nes joje bus gausu įvairių mineralų. Mano mėgstamiausia druska – Himalajų. Ieškokite aukščiausios kokybės produkto.

 

Pomidorų padažai

     Vienas iš produktų, kurių pasigendama KETO, ypač prie mėsos gaminių, tai - pomidorų padažas. Visi tradiciniai pomidorų padažai turi labai daug cukraus, net ir renkantis  pomidorų tyrę, tenka žiūrėti ar cukraus kiekis toks, koks pačių pomidorų (iki 4 g). Pati dažniausiai gaminuosi savo padažą (noriu, kad pomidorų padaže riebalų būtų daugiau nei angliavandenių), bet parduotuvėse galima gauti jau pagamintų padažų, kurių skonis ir sudėtis tikrai puikūs.

Padažas makaronams su cukinijomis ir paprika “SELECTION BY RIMI” – 3,6 g angl.

Taco aštrus pomidorų padažas “Santa Maria” – 4,8 g angl.

Pomidorų padažas “Gallina Blanca” su svogūnais - 3,9 g angl.

 

Kiti padažai

Sojų padažas “KIKKOMAN”

Parduotuvėse šių produktų kainos nuo analogų dažnai skiriasi ne be priežasties! Šio japonų gamintojo “KIKKOMAN” padažo sudėtyje yra tik vanduo, sojų pupelės, kviečiai ir druska.o maistinė 100 ml vertė yra 3.2 g angliavandenių (iš jų tik 0.6 g cukrus). Palyginimui, kitas, populiarus sojų padažas turi ypač ilgą neaiškių ingredientų sąrašą, o 100 ml produkto angliavandenių yra 15.1 g (iš jų 14 g cukrus)!

Balzaminis actas “Giuseppe Giusti”

Identiška situacija kaip ir su sojos padažu – balzaminio acto paieška. Ieškodami lentynose Keto draugiško balzaminio acto į pigius produktus galite net nežiūrėti, jų sudėtyje cukraus kiekis 100 ml gali siekti iki 50 g. Mano pasirinkimas - „Giuseppe Giusti“ balzaminis actas, kuris nors ir nepigus, bet jo sudėtis puiki (100 ml – 6 g angliavandenių)

Klevų sirupas (becukris)

Neturėčiau šio becukrio klevų sirupo rekomenduoti, nes jame naudojamas ne pats geriausias saldiklis – sukralozė, bet jei jau nuspresite, kad norite savo blynelius pagardinti kažkuo saldžiu ir neturėsite laiko pasigaminti savo karamelės, tuomet šis sirupas gali jus išgelbėti išliekant ketozėje. Įsigyti galite proteinas.lt praduotuvėse ir internetu

 

Majonezas

     Klasikinio majonezo sudėtis: alyvuogių aliejus, kiaušinių tryniai, garstyčios, actas, druska ir pipirai. Pramoninei gamybai ši sudėtis nėra paranki, tad, pavyzdžiui, kiaušinių tryniai keičiami kiaušinių milteliais, taip pat sudėtyje atsirado pieno milteliai, krakmolas, cukrus, o štai brangų alyvuogių aliejų gamintojai dažniausiai keičia pigesniu, pavyzdžiui, rapsų ar saulėgrąžų, papildydami vandeniu. Taip pat majonezai, ant kurių rašoma "Su alyvuogių aliejumi" yra tokie patys kaip ir visi, tai tiesiog marketingas.

    Lietuvos rinkoje nėra majonezo (ar kitų baltų padažų), kurių sudėtyje būtų naudojamas sveikatai nekenksmingas aliejus, pvz.: avokadų. Visų majonezų gamybai naudojamas arba saulėgrąžų, arba rapsų aliejus (kartais nurodomas tiesiog „augalinis“ aliejus).

     Tai, kad majonezas yra gaminamas iš rafinuoto aliejaus, jūsų sveikatai nėra gerai dėl transriebalų ir didelio omega-6 kiekio, todėl tai neturėtų būti kasdienis produktas. Todėl atsižvelgiant į tai, mano vienintelė rekomendacija - jei mėgstate majonezą ir naudojate jį dažnai, pasigaminkite patys.

“Ilzenbergo ūkio” naminis Majonezas

Jei majonezu mėgaujatės tik kartais, tuomet „mažesnė blogybė“ Ilzenbergo dvaro majonezas, kuris nėra pigus, bet bent jau jo sudėtyje nėra cukraus ir kitų priedų.

“Hellman’s” ORIGINAL majonezas

Jei jau atsitiktų taip, kad būsite visiškai nepasiruošę ir neturėsite iš ko rinktis, tuomet siūlyčiau rinktis Hellmans majonezą „Original“. Pagrindinis skirtumas nuo lietuviškų majonezų, kad gamybai naudojami bent jau ne kiaušinių milteliai, o kiaušiniai.

 

Mėsos gaminiai

    Mėsos gaminiai buvo tas produktas, kuris labiausiai privertė susimąstyti, kokios kokybės produktai ir gaminiai yra prieinami Lietuvos rinkoje. Situacija nėra džiuginanti. Lietuviškų žinomų gamintojų (Biovela, Utenos mėsa, Klaipėdos maistas ir kt.), net ir aukščiausios rūšies gaminių sudėtis netelpa į vieną ar dvi eilutes. Gaminiuose yra cukraus pakaitalų (gliukozės sirupas, maltozė ir kt.), užpildų (bulvių krakmolas, vanduo ir kt.),  skonio stipriklių ir pan.

    Smagu, kad populiarėja ekologiški mėsos gaminiai, kurių galima įsigyti tiesiai iš ūkininkų ar jų internetinių parduotuvių bei didesnių ekologiškų produktų parduotuvių, kuriose prekiaujama mėsos gaminiais. Taip pat didesnėse RIMI ir MAXIMA parduotuvėse jau prekiaujama ūkininkų produkcija, tarp kurių galima rasti tikrai kokybiškų gaminių (tačiau būtina skaityti sudėtį - ne visi ūkių produktai yra be priedų).

“Kunionių rūkyklėlė” Šaltai rūkyta kiaulienos sprandinė

98% kiaulienos sprandinės, druska, prieskoniai ir vienas konservantas – natrio nitritas. Taip pat šis gamintojas turi ir kitų gerų gaminių – šaltai rūkytos dešros, lašinukai ir pan. Galite rasti MAXIMA parduotuvėse

“Veroni”

RIMI prekiauja tikrai kokybiška ir nebrangia italų gamintojo “Veroni” produkcija.

“Marcinkevičių ūkis”

Nedidelis panevėžiečių šeimos verslas, kur visi produktai yra natūralūs, pagaminti iš grynos mėsos nenaudojant jokių mėsos pakaitalų, ar kitokių nenatūralių priedų. Šių gaminių rasite RIMI parduotuvėse ir kai kuriuose mobiliuose turgeliuose.

“DORA” mėsos gaminiai

RIMI parduotuvėse prekiaujama nedidelės Šiaulių “DORA” gamyklėlės mėsos gaminiais, kurių sudėtyje nors ir yra cukraus, bet pažiūrėjus į produkto maistingumą, akivaizdu, kad tas kiekis yra labai mažas. Be to, gaminių sudėtyje tik mėsa ir prieskoniai įvairiomis dalimis.

Šaltai rukyta amerikietiška šoninė “RAKVERE”

Nors ant gaminio puikuojasi Amerikos vėliava, bet tai ispanų gamintojo produkcija, kurio gaminiai išties be cukraus ir kitų priedų. Ieškokite RIMI ir MAXIMA parduotuvėse.

“IKI Gourment”

Tikrai ne pačios blogiausios sudėties ir kokybės yra “Gourment” ar “IKI ūkis” linijos mėsos gaminiai, kuriais prekiauja IKI parduotuvėse.

“Ranou”

IKI taip pat rasite kitų produktų gamintojų. Sūdyta šoninė “Ranou”, kurios sudėtyje kiauliena, druska, vienas antioksidantas ir vienas konservantas ir jokių cukraus pakaitalų, jokių užpildų ar pan.

 

Užkandžiai

“Omegaful” linų sėmemų duonelės

Jei galvojate kas tiktų užkandžiams kino teatre ar kelionėje, tai šios duonelės su migdolo riešutais ar su saulėgrąžomis ir kmynais pagamintos iš visiškai natūralių ingredientų, be jokių užpildų ar pan. ir 0 g cukraus! Tai lietuvių kompanija, kurios produktų galite įsigyti internete ir Biosala parduotuvėse.

Kiaulių odelių traškučiai

Neteko ragauti? Tai alternatyva vakarėlio įprastiems bulvių traškučiams, kai norisi to traškumo! Dažniausiai rasite ten pat, kur būna kepta duona arba prie keptų mėsos gaminių. Šie traškučiai nėra naudingi jūsų sveikatai, nes verdami augaliniame aliejuje.

„BIOLAND“ vytinta jautiena

Dar vienas iš užkandžių – vytintos mėsos gabaliukai ar dešrelės. Šiuo atveju, priešingai nei su sūriais, renkantis, reiktų būti labai atidiems. Beveik visuose vytintos mėsos gabaliukuose yra gausu sintetinių priedų ir cukraus, dekstrozės, maltodekstrino, kad suteiktų BBQ ar kitus saldžius skonius. Pirmiausia ieškokite pakuočių, ant kurių rašo natūralaus ar tradicinio skonio, tuomet pažiūrėkite į angliavandenių ir cukraus kiekį. Dažno gaminio 100 g yra net 5 g cukraus! Geriausia, kad jūsų pasirinkta vytinta mėsa neviršytų 1 g cukraus 100 g gaminio. Kaip pavyzdys galėtų būti ASSORTI parduotuvėse prekiaujama vokiška „Bioland“ vytinta jautiena, kurioje yra 2.2 g angliavandenių, bet cukraus tik 0.5 g (cukranendrių cukrus).

Įvairūs sūrio užkandžiai

Keto draugiški užkandžiai yra sūriai. Dažniausiai tiks bet kuris jums patinkantis sūris, kurį patogu valgyti ar patinka jo skonis. Toks užkandis ilgam suteiks sotumo jausmą, jo lengva rasti net degalinėse.

Nauji-produktai

 

Nauji produktai

"Bio Planete" avokadų aliejus

Prekyboje ("Livin") jau atsirado skaidrus, švelnaus skonio, šalto spaudimo avokadų aliejus! Tikriausiai ne vienam iš jūsų teko nusipirkti "Aniros" ar kokį kitą pilstomą avokadų aliejų, kuris vis dar stovi nesunaudotas. Kokybė išties gali net labai skirtis, nes avokadų aliejų spaudimui naudojami ne tik sunokę ar nesunokę avokadai, bet taip pat aliejus gali būti spaudžiamas su avokadų odele ir kaulu, dėl kurių aliejus apkarsta. Su šiuo avokadų aliejumi galėsite pasigaminti sveiką, švelnaus skonio naminį majonezą! 250 ml apie 15 Eur.

bottom of page