top of page

Įdaryta paprika (Keto)

Updated: Jun 7, 2020

Jei vakarienei ar pietums visai nesinori mėsos bei pritrūko idėjų, pabandykite šias sūriu ir migdolų riešutais įdarytas paprikas. Receptas tiks ne tik norintiems pabandyti kažką naujo, bet ir nevalgantiems mėsos.


Patiekalą greičiau paruošite, jei naudosite keptas - marinuotas paprikas, kurias rasite beveik kiekvienoje parduotuvėje, marinuotų daržovių skyriuje. Tiks ir šviežios paprikos, kurias reikės iškepti orkaitėje prieš dedant įdarą.

 

Keto įdaryta paprika
Keto įdaryta paprika

Šiam receptui naudojau migdolų miltus ir migdolų riešutus, bet nebijokite eksperimentuoti ir migdolų riešutus pakeisti kitais, jūsų mėgstamais riešutais.


Gruyère puskietis, ryškaus skonio, sūris, pasižymintis riešutiškumu, bet mažesnėse parduotuvėse galite jo nerasti. Kaip alternatyvą siūlau: Appenzeller, Comté ar Ementalio sūrius. Skanaus!

 

Maistinė vertė (1/3 recepto (1 paprika))

Įdarytos paprikos maistinė vetė

Kalorijos: 390 kcal

Riebalai: 33 g

Baltymai: 15 g

Angliavandeniai: 8 g

Skaidulos: 3 g

Grynieji angliavandeniai: 5 g


 

3-4 paprikoms reikės:

- 3-4 paprikų*

- 100 g. Gruyère sūrio

- 40 g migdolų miltų

- 30 g migdolų riešutų

- 10 g kokosų miltų


Druskos, pipirų, čiobrelio, 2 v. š. alyvuogių aliejaus, acto


* Jei naudosite šviežias, žalias paprikas, tuomet nupjaukite paprikos viršų ir išimkite sėklas. Paprikas apšlakstykite aliejumi ir kepkite 225 °C įkaitintoje orkaitėje apie 10-15 min. Jei yra galimybė - naudokite grilio funkciją.

 

Eiga:

 

1. Orkaitę įkaitinkite iki 175 °C.

 

2. Sūrį sutarkuokite vidutinio smulkumo tarka. Migdolų riešutus šiek tiek pasmulkinkite peiliu.

 

3. Dubenyje sumaišykite visus ingredientus: migdolų miltus, kokosų miltus, sutarkuotą sūrį, smulkintus riešutus. Dėkite 1 v. š. alyvuogių aliejaus, čiobrelį, pipirų ir druskos pagal skonį. Viską išmaišykite. Jei paprikas naudojote šviežias, tuomet į visą masę įdėkite dar ir 1 v.š. acto. Marinuotos paprikos jau turi rūgštelės.

 

4. Jei paprikos keptos - marinuotos, jas nusausinkite, o jūsų iškeptoms paprikoms leiskite šiek tiek atvėsti.

 

5. Gauta mase įdarykite paprikas. Galite šiek tiek aplipinti ir išorę. Paruoštas paprikas dėkite į skardą, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir kepkite orkaitėje apie 15 min. Skanaus!

 

 

Idėja iš Jamie Oliver.

1,298 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page